ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://www.korosten.in.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://www.korosten.in.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://www.korosten.in.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/
Анонс подій

/index.php?page=695

http://www.korosten.in.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech

http://www.prokorosten.net/

http://www.drv.gov.ua
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Міжнародний фестиваль дерунів в Коростені

 Міжнародний фестиваль дерунів в Коростені

12 вересня 2015 року

         Фестиваль проходить з метою зближення слов’янських народів, відновлення традицій та передачі молоді бережливого ставлення до кухарської справи наших предків. На фестивалі демонструються і дегустуються найкращі деруни з усіх куточків України та інших країн.

         В рамках фестивалю проводяться конкурси на найкращий транспарант, прославляючий деруни, на кращий твір про деруни, на кращий анекдот, вірш, пародію на народну пісню та смішну історію. Також серед дегустаторів проводяться змагання на найбільшу кількість продегустованих дерунів та за кращий відгук переможцю. Звичайно, все стосується лише теми дерунів. Та головне змагання фестивалю – конкурс на найкращий дерун. Беруть участь в ньому всі бажаючі, які впевнені, що зможуть конкурувати нарівні з досвідченими майстрами кулінарної справи.

На фестивалі діє школа дерунярства: досвідчені кухарі вчать усіх бажаючих готувати деруни. Проводяться і різноманітні вікторини, дегустація місцевих напоїв, виставки, виступи фольклорних ансамблів. Особливаю увагою користується майстер-клас приготування дерунів від мера.

 

Під час фестивалю також відбуваються змагання з Дерунярського триборства, яке включає такі конкурси:

-             кидання дерунів в миску зі сметаною з 5 метрів;

-             кидання картопляного «чуда» в конкурента з 5 метрів.

 

         Цей фестиваль заснований уперше в Україні завдяки історичному розвитку  Поліського краю, який здавна славився вирощуванням смачної картоплі та землеробськими здібностями поколінь, що передалися нащадкам.

Коростень став першим містом, в якому, спираючись на традиції предків, провели фестиваль дерунів, який сприяє зміцненню братських стосунків зі слов’янськими народами.

 

Коростень в Книзі рекордів України

         На І Міжнародному фестивалі дерунів у 2008 році коростенці випекли рекордний дерун, який виявився в Україні найбільшим і занесений до Книги рекордів України. Скуштували його усі присутні. На приготування такого дива витрачено: 96 кг. картоплі, 5 кг. моркви, 20 кг. цибулі, 120 шт. яєць, 6 кг. грибів, 10 кг. сала, 4кг. м’яса, 4,5л. олії і 5л. сметани, різні спеції за смаком. Вага гіганта-деруна – 118 кг., довжина – 240 см., а ширина – 114,5 см..

                                                  

Пам’ятник деруну поставлено в Коростені

На Другому Міжнародному фестивалі дерунів у 2009 році було урочисто відкрито пам’ятник деруну. У відкритті пам’ятника взяв участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин:«Сьогодні я не думав про політику, адже атмосфера тут по-справжньому домашня, я відчув гостинність поліщуків». Памятник встановлено коштом коростенців.

                                            

 

 Фото Сергія Гераймовича, Влада Ковальчука.

 

 За додатковою інформацією звертатись:

+38(04142) 4-79-14

 E-mail: korturinfo@gmail.com

Коростенський туристично-інформаційний центр